DY12 12/11 BL/SY 3" 5+1 |
$1,109.30
product code:DY12Y11US
UPC:860012072743
Brand:Derya
availability: In stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 11" |
| Caliber Gauge | 12 Gauge |
| Case | Large Soft Case |
| Chamber | 3" Chamber |
| Choke | Slug |
| Family | DY Shotgun Series |
| Finish | Black Anodized |
| Finish Type | Black |
| Grip Type | Black Pistol Grip |
| Magazine | 3 5 rd. |
| Manufacturer Model No | DY12Y.11.US |
| Model | DY12 |
| Overall Length | 30" |
| Sights | Flip Up Front and Rear |
| Stock Frame Grips | Black Pistol Grip |
| Type | Shotgun |
| Weight | 8 lbs. |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


